SWITZERLAND – ШВЕЙЦАРІЯ

Офіційна назва країни і географічне положення. Швейцарія (нім. Schweiz, франц. Suisse, італ. Svizzera), Швейцарська Конфедерація. Держава в Західній Європі. Площа – 41,3 тис. км2. На півночі межує з Німеччиною, на заході – з Францією, на півдні – з Італією, на сході – з Австрією і Ліхтенштейном. Північна межа частково проходить по Боденському озеру і Рейну, який починається в центрі Швейцарських Альп і утворює частину східної межі.

Столиця – Берн.

Час.Відстає від київського на 2 години.

Грошова одиниця – швейцарський франк.

clear

ПРИРОДНІ УМОВИ

Велика частина території країни розташована в Альпах (висоти до 4634 м, пік Дюфур), в центрі країни – Швейцарське плоскогір’я, на північному заході – гори Юри. Тут знаходяться верхів’я гірських річок Рейну, Рони, Тічино. Є сотні озер, найбільші – Женевське, Боденське. У Альпах близько 2 тис. км2 покрито льодовиками, часто сходить лавина. Ліси займають 24 % території, є субальпійські і альпійські луги. Гори широко використовуються в рекреаційних цілях (туризм, альпінізм, зимові види спорту). Є Швейцарський

Національний парк, численні резервати, заповідники.

Клімат вологий, помірний, сильно змінюється з висотою. У Женеві середні температури січня близько 0 °С, липня 19 °С. Особливість клімату – сильні північні і південні вітри, супроводжуваний різкими перепадами тиску. Опадів – 800-2500 мм в рік.

МИТНИЙ КОНТРОЛЬ

Дозволене безмитне ввезення: сигарет – 200 шт. або сигар – 50 шт., або тютюну – 250 г; міцних спиртних напоїв – 1 л, вина – 2 л; продуктів харчування на 1 день; предметів особистого користування: одяг, фото- і кінокамер, спортивного інвентаря, музичних інструментів. Заборонене ввезення: м’яса і м’ясних продуктів, шкір диких котячих, крокодила, ящірок і виробів з них, квіткових рослин з ґрунтом. Санітарний і ветеринарний контроль. Туристам сертифікат про щеплення не потрібен. При вивозі домашніх тварин необхідно пред’явити ветеринарне свідоцтво з відміткою про щеплення проти сказу.

ТРАНСПОРТ

Авіатранспорт. Національна швейцарська авіакомпанії ”Swissair”. У аеропортах і на вокзалах носіїв немає, самообслуговування. Автомобільний транспорт. Протяжність автодоріг – 71,1 тис. км. Є канатні (58 км), зубчаті (97 км), підвісні (724 км) дороги. Для індивідуальних туристів може бути цікавим відвідини країни на власному автомобілі. В цьому випадку при перетині кордону сплачується дорожній збір у розмірі 32 $ США. Залізничний транспорт. Довжина залізниць – 5 тис. км, всі електрифіковано. Водний транспорт.Судноплавство по Рейну і озерам. Головний порт – Базель. Шлях з двох міжнародних аеропортів країни – Цюріха і Женеви – до найвіддаленіших гірських курортів Швейцарії – Церматта, Давосу і Інтерлакена на потягу або автобусі займає не більше трьох годин. Біля курорту Інтерлакен на висоті 3450 м проходить сама висока в Європі залізниця, побудована виключно для екскурсій. Дорожнечу наземного транспорту компенсує гнучка система

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now