SRI LANKA – ШРІ ЛАНКА

Валюта: рупія = 100 центам. Обмінний курс приблизно : 1 долар = 70-80-рупіям. Гроші краще обміняти по прильоту в аєропорту і зберегти чек щоб при вильоті можна було проконтролювати не витрачену суму по курсу покупки. Гроші також можна обміняти в готелі і в банках( з 09:00 до 13:00 в будні дні)

Час: різниця в часі з Києвом : + 2 години взимку, + 1 година влітку.

Релігія: Основні релігії Шрі-Ланки – буддизм, індуїзм, християнство і іслам.

Митні правила: Забороняється вивозити з країни антикваріат, необроблені коштовні камені, тварин і рослини.

 

Розташування – острова, теплий клімат , золоті пляжі ,мальовничі гори вкриті чайними плантаціями , унікальний тваринний і рослинний світ, стародавні пам’ятники архітектури і багату культурну спадщину роблять Шрі — Ланку одним із улюблених міст відпочинку туристів з усього світу. На цьому острові Ви відпочинете як в раю в будь -яку пору року, завдяки гостинності ланкійців. Арабські покупці називали острів Серендіб “землею несподіваних відкриттів». Рабіндранат Тагор називав Шрі — Ланку «перлиною Індійського океану», а А.П. Чехов відвідавши острів на початку 20 століття «райським куточком землі». Проте, як би ми не називали Шрі — Ланку , вона завжди залишиться «землею процвітання».

ГЕОГРАФІЯ

Острів Шрі — Ланка розташований в Індійському океані , на південь від Індії, відділяючись від неї Полкським протокам в 800 кілометрах від Єкватора. Загальна територія — 65 610 кв.км.Протяжність з півночі на південь 445 км , із заходу на схід — 225 км. Три чверті острова – рівнина, лише в центрі острова підноситься рівневе нагір’я з крутими схилами – центральний гірський масив. Найвища точка острова – гора Підуруталагала — 2524м. Проте найбільш відомий величний Адамов Пік – 2243 м. Безліч річок з водопадами. Більше 1600 км первозданних пляжів. Столиця Шрі-Ланки — м.Коломбо, розташований на західному узбережжі острова.

КЛІМАТ

Вологий тропічний. Сезонні погодні зміни, пов’язані з мусонами, не різкі. Середня температура літа 27-31 градусів по Цельсію, середні температура зими 26-29 градусів. Період мусонних дощів припадає на червень і вересень.

НАСЕЛЕННЯ

Загальна чисельність населення складає приблизно 18 млн.людей, з яких більше півмільйона людей проживає в столиці Шрі-Ланки – місті Коломбо. По етнічному складу країна багатонаціональна, населення складається з сигналів, Таміла, бюргерів(нащадків, португальців і голландців) і маврів(нащадків арабських торговців)

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now