CROATIE – ХОРВАТІЯ

Розташування: на балканському півострові, у південно-східній Європі розташована Республіка Хорватія. Її площа становить 56 542 км 2, водна акваторія має площа 33 200 км 2. У країні проживає за даними на 2005 рік 4495904 людини.

Столиця Хорватії – місто Загреб

Історія: країна тисячі островів, мальовничо розкиданих просторами Адріатики, напрочуд теплого моря із чистою водою, багатої архітектури та захоплюючої історії – це Хорватія.

Не дивлячись на затяжні війни з гунами і татарами, франками та венеціанцями, турками і сербами цей край все-таки зберіг красу, автентичність і культуру свого народу.

clear

ГЕОГРАФІЯ

Жодна середземноморська країна немає такої кількості островів, лише 66 із них заселені. Саме до таких належить острів Шолта, розташований у Середній Далмації, неподалік від Дубровніка і ще ближче від славнозвісного курорту Спліт. Це заповітний клаптик суходолу, витягнутий із заходу на схід у формі місяця. Років із двадцять тому тутешній ландшафт перетворили на справжній едем для охочих спокійно відпочити подалі від гамору цивілізації, але серед її благ. Також популярними є морські прогулянки на третій за розмірами острів Хорватії – Брач із його славетним пляжем “Золотий ріг”, уздовж славнозвісної Макарської Рив’єри, до найдовшого і найсонячнішого на Адріатиці островаХвар, до чарівних водоспадів на річці Крка, на Плитвицькі озера з їхніми незліченними каскадами водойм. На континенті також є на що подивитись. Відвідайте Дубровник – він включений ЮНЕСКО до трійки найкрасивіших у Європі міст епохи відродження, або перлину Далмації – місто Спліт, історія якого налічує 17 століть. Античні храми й середньовічні вулички, скульптури і вітражі, білосніжні яхти і морські ресторанчики. Загреб – столиця Хорватії, входить в перелік найстаріших середньовічних міст, про що свідчать письмові згадки датовані 1094 роком, коли на цій території засновувалась єпархія. Стару частину міста складають Градець, зараз це місцезнаходження хорватської Думи. Ця країна – справжній рекордсмен за кількістю національних парків, яких тут аж сім. Більше 7,5 % території Хорватії – заповідники. Більшість прибережних зон оточені прекрасними сосновими парками, що забезпечує ідеальну чистоту повітря. Лікарі стверджують, що два тижні, проведені на узбережжі Хорватії, дарують заряд здоров’я на два роки.

НАЦІОНАЛЬНА КУХНЯ

що до національної кухні, то в Хорватії поряд з розкішними ресторанами, в яких обслуговують на найвищому рівні, у Вас буде можливість скуштувати місцевих страв та вина в традиційних “коробах”, де стіл – це зазвичай грубо обтесана дошка, або навіть у винних погребах, де стіл може замінити звичайнісінька бочка. У хорватських стравах відчувається вплив італійської, угорської, австрійської, а також східної кухні, і все це у чудово поєднано із місцевими кулінарними традиціями. Найпопулярнішими національними стравами вважається далмацький пршут, гострі ковбаски, смажені на грилі, та індичка в тісті. Страви переважно готують на оливковій олії, з додаванням середземноморських приправ, морепродукти подають вареними або смаженими на відкритому вогні.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now