UK – ВЕЛИКОБРИТАНІЯ

Сполучене Королівство Великобританії і Північної Ірландії (United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland). Держава в Північно-західній Європі, на Британських островах (острів Великобританія і північно- східна частина острова Ірландія, острови Мен і Нормандські острови). Площа – 244,1 тис. км2. Великобританія складається з 4 адміністративно-політичних частин: Англії (39 графств, 6 метрополитенских графств і Великого Лондона), Уельсу (8 графств), Шотландії і Північної Ірландії (26 округів). Особливий режим встановлений для острова Мен і Нормандських островів.

Столиця – Лондон.

Час. Відстає від київського на 2 години.

Клімат- помірний, вологий.

 

ПРИРОДНІ УМОВИ

Великобританія омивається Атлантичним океаном і його морями. На півночі і заході переважає гірський рельєф (до 1343 м), Пенінські і Кембрійські гори; на півдні і південному сході – горбисті рівнини. Основні річки: Темза, Северн, Трент, Мерсі, Клайд. На півночі багато озер: Лох-Несс, Лох- Ломонд, Лох-Ней та інші. У горах часто є торфовища. Ліси (дуб, бук, береза) займають 9 % території Великобританії. Численні національні резервати природи і парення: Пік-Дистрикт, Сноудонія та інші. Клімат помірний, вологий. Середня температура січня в Лондоні 7 °С, липня – 11-20 °С. У окремі дні січня і лютого температура може знижуватися до -10 °С. Протягом року випадає велика кількість опадів: до 3000 мм на заході – 600-750 мм на південному сході. Віза – шенгенська. Жителям більшості європейських країн, Північної Америки, Південної Африки, Японії і багатьох країн Співдружності, як правило, віза для короткочасного перебування у Великобританії не потрібна. При в’їзді до Великобританії безпосередньо з іншої країни Європейського Союзу митна декларація на предмети, що ввозяться для особистого використання, не потрібний.

МИТНИЙ КОНТРОЛЬ

Дозволене безмитне ввезення: 200 сигарет або 50 сигар, або 250 г тютюну; 1 л спиртних напоїв (міцністю більше 22 %) або 2 л (міцністю менше 22 %), 50 мл духів і 250 мл туалетної води, сувенірів і подарунків, придбаних поза країнами ЄС на суму не більше 136 фунтів; 1 кг м’яса і птиці (готових до вживання і напівфабрикатів). Заборонене ввезення: алкогольних напоїв і тютюнових виробів особам до 17 років, всіх видів живих птахів і пташиних яєць. Санітарний і ветеринарний контроль. Туристам сертифікат про щеплення не потрібен. Особам, прибулим в країну на термін, що перевищує 6 місяців, може бути запропоновано пройти медичний огляд. Заборонене ввезення тварин і птахів без заздалегідь оформленої імпортної ліцензії. Всі тварини, що ввозяться до Великобританії повинні пройти карантин протягом 6 місяців в спеціалізованих британських установах. Від карантину звільнені кішки і собаки, що проживають в Австралії, Новій Зеландії, Японії, Новій Каледонії, Сінгапурі, на островах Барбадос, Бермуди, Кіпр, Фолклендські острови, Гаваї, Мальта і деяких інших.

ТРАНСПОРТ

Авіатранспорт. Аеропорти Лондона: Хитроу і Ґетвіг. Аеропорт Хитроу сполучений з центром Лондона лінією метрополітену. Аеропорти і залізничні вокзали носильниками не обслуговуються. Автомобільний транспорт. У Великобританії лівосторонній рух. Вузькими вулицями лондонського Ситі курсують двоповерхові омнібуси (автобуси). Пасажир, заходячи до автобуса, розплачуються з водієм. Розмір оплати залежить від відстані.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now