SPAIN – ІСПАНІЯ

Офіційна назва – Королівство Іспанія

Площа – 504,75 тис. км2

Населення – 40,491,051 чол.

Столиця – Мадрид (2,905 млн. жителів).

Офіційна мова – іспанська мова є офіційною на всій території Іспанії. На території деяких

Грошова одиниця – Євро.

Релігія: Римо-католицька. Існують громади протестантів різних течій. Поширений іслам.

 

ДЕРЖАВНИЙ УСТРІЙ

Іспанія – конституційна монархія. Главою держави є король (Хуан Карлос I), однак реальна виконавча влада належить прем’єр-міністру, який очолює уряд. Законодавча влада здійснюється Генеральними кортесами – парламентом, що складається з Сенату(265 депутатів) і Конгресу депутатів (350 депутатів). Членство у міжнародних організаціях – СОТ, МБРР, ОБСЄ, МВФ, НАТО, ООН, МФЧХ, ОЕСР, РЄ, ЄКА, ЄМС, ЄС.

ГЕОГРАФІЯ

Іспанія – південноєвропейська країна. Вона займає п’ять шостих Піренейського півострова, Балеарські і Пітіузькі острови у Середземному морі та Канарські острови в Атлантичному океані. Піренейські гори важкодоступні та ?ізолюють? Іспанію від інших європейських країн, крім Португалії, що займає західну частину півострова. За територією Іспанія є четвертою країною в Європі, опісля Росії, України і Франції, та є другою за величиною в Європейському Союзі. Іспанія омивається Середземним морем і Атлантичним океаном. По суходолу Іспанія межує з Португалією на заході (спільний кордон – 1214 км), з Францією – по гребенях Піренейських гір (623 км), з Андоррою (63,7 км), з Гібралтаром (1,2 км), з Марокко (м.Сеута – 6,3 км, м. Мелілья – 9,6 км). Рельєф країни: центральне Іберійське плато (Месета) з гірськими хребтами – Піренеї, Кантабрійські, Андалузійські гори, Сьєрра-Невада, низовини на півдні; Річки: Ебро, Дуеро, Тагус, Гвадіана, Гвадалківір, Сегура; Території: Балеарські і Канарські острови; на півночі Африки – Сеута, Мелілья, Альхуцемас, Чафарінас, Пяньйон де Велес.

КЛІМАТ КРАЇНИ

Завдяки як своєму географічному положенню кліматичні умови в Іспанії вкрай різноманітні. Іберійському півострові притаманні три основні кліматичні типи – Континентальний, Океанічний і Середземноморський та ще три не основних, але визначальних кліматичних зон – гірського, альпійського і субтропічного типу. Континентальний клімат охоплює більшість півострова Іспанії, клімат характеризується широкою амплітудою добових і сезонних змін в температурі, низькою кількістю та нерегулярністю опадів з високим рівнем випаровування, що спричиняє до посушливості. Середньорічна кількість опадів в цілому складає від 300 до 640 мм в рік. Континентальні зими прохолодні в межах -1 °C, з сильним вітром і високою вологістю, незважаючи на низький рівень опадів. За винятком гірських районів північного передгір’я Іберійських гір, в холодні періоди мороз та підмерзання є поширеним явищем. Літо тепле і безхмарне, середня денна температура складає; 21 °C на півночі Месети і з 24 °C до 27 °C, на півдні Месети, а нічні температури коливаються від 7 °C до 10 °C по всій континентальній зоні. В басейні ріки Ебро (який знаходиться на нижчомувисотному рівні), дещо відмінні особливості – дуже спекотно влітку і температура може перевищувати 40°C.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now