ROMANIA – РУМУНІЯ

Країна загадок та легенд, величних середньовічних замків та вражаючих краєвидів карпатської природи. Водні багатства Дунаю та Чорного моря, неймовірна архітектура, різноманіття гірськолижних курортів та щирість румунських людей зробила цю країну привабливою для різних видів відпочинку в будь-яку пору року, Столиця – Бухарест

Державна мова – румунська

Населення: 89% – румуни, 7,9% – угорці, 1,6% – німці

Грошова одиниця – румунська лея

 

КУХНЯ

Використовує різноманітні овочі, фрукти, приправи та спеції. Для неї характерне багатство страв з бринзи та кукурудзяної муки (мамалиги), що стало візитною карткою країни. Для приготування більшості страв румуни використовують різні види м’яса. Найпопулярнішою стравою є мічі / мітітеї – фаршировані ковбаски з свинини та яловичини, які готують на грилі і споживають з гірчицею та пивом. Люблять в Румунії й чорби – супи з заправкою з томатів, приготовані переважно на м’ясних бульйонах. Є й більш складні рецепти чорб, в яких використовують капустяний чи лимонний сік, зелень, сметану та свинину.

 

НАПОЇ

Румунія багата на виноградники, тому важко уявити румунський стіл без пляшки цього благородного напою. Найпопулярнішими румунськими сортами вважаються Бебяска , Фетяска , Граса , Темийоаса Роминяске. З міцних напої найпопулярнішою є фруктова горілка або палянка, хорошими вважаються й румунські коньяки. В водопроводах вода хлорується, тому пити її небажано. Питну воду можна придбати в магазинах. Вода з мінеральних гірських джерел надзвичайно смачна і придатна для пиття.

 

МАГАЗИНИ

В якості сувенірів в Румунії прийнято купувати диски з традиційною румунською музикою, різноманітні гончарні вироби, сувеніри з зображенням Дракули, шкіряні та шерстяні вироби, румунський кришталь, фотографії, книги та проспекти про Румунію. Більшість магазинів відкриті з 9.00 до 18.00, але є і такі, які працюють до 20.00 й довше.

ЧАЙОВІ

В Румунії як і більшості європейських країн прийнято давати чайові офіціантам, покоївкам, гідам чи таксистам розміром 5-10 % від вартості замовлення. Якщо клієнт залишився задоволеним роботою, чайові – ознака хорошого тону.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now