POLAND – ПОЛЬЩА

Столиця – Варшава.

Час. Відстає від київського на 1 години.

Грошова одиниця – злотий.

Населення – 38,5 млн. осіб; понад 98 % – поляки. Міське населення – 62 %.

Офіційна мова – польська.

Релігія. Віруючі переважно католики.

 

Святкові і неробочі дні. 1 січня – Новий рік, Великдень – звичайно на 1-2 тижні раніше за православний, 3 травня – День Конституції 1791 р., 15 серпня – свято Війська Польського, 30 жовтня – 1 листопада – День Всіх Святих і День поминання покійних, 11 листопада – День незалежності – відновлення державної незалежності Польщі в 1918 р.), 25 і 26 грудня – Різдво. Природні умови. Близько 2/3 території на півночі і в центрі країни займає Польська низовина. На півночі тягнеться Балтійська гряда, на півдні і південному сході – Малопольська і Люблинська піднесеності, уздовж південної межі – Карпати (найвища точка 2499 м, Риси в Татрах) і Судети. Клімат помірний з рисами континентального. Середні температури січня від -1 до -5 °С (у горах до – 8 ?С), липня 17-19°С (у горах до 10°С). Опадів на рівнинах випадає 500-600 мм, в горах – місцями понад 1000 мм в рік. Густа річкова мережа. Головні річки: Вісла, Одру. Озера переважно на півночі країни. Лісами зайнято 28 % території. Національні парки Польщі: Біловезький (у західній частині Біловезької Пущі), Татранський, Пенінський та інші.

 

МИТНИЙ КОНТРОЛЬ

Дозволене безмитне ввезення: речей і продуктів в кількостях, необхідних на час поїздки в країну, сувенірів на суму до 200 $ США. В’жджаючи на тривалий термін можуть протягом шести місяців безмитно ввозити необхідні речі. Заборонене ввезення: ліків без етикеток і за окремим списком ліків, заборонених до ввезення Мінохоронздоров’я Польщі. Обмежений вивіз: речей і предметів, придбаних понад встановлену норму. Безмитно можна вивозити сувеніри на суму до 200 $ США. Санітарний і ветеринарний контроль. Туристам сертифікат про щеплення не потрібен. При ввезенні домашніх тварин необхідно пред’явити ветеринарне свідоцтво в двох екземплярах з відміткою про щеплення проти сказу. Протиепідемічна безпека. Ризику зараження особливо небезпечними інфекційними захворюваннями немає.

 

ТРАНСПОРТ

Автомобільний транспорт. Довжина автодоріг – 363,1 тис. км. Залізничний транспорт. Довжина залізниць – 25,8 тис. км. Водний транспорт. Довжина внутрішніх водних шляхів – 3,9 тис. км. Головні морські порти: Щецін, Гдиня, Гданьськ.

 

ЕКОНОМІКА

Польща – індустріально-аграрна країна. Видобуток кам’яного і бурого вугілля, природного газу, сірки (одне з провідних місць в світі), свинцю і цинку. Виробництво електроенергії головним чином на ТЭС. З галузей оброблювальної промисловості найбільший розвиток одержали машинобудування, особливо транспортне, сільськогосподарське, електротехнічне і радіоелектронне, виробництво промислового; устаткування, а також хімічна і нафтопереробна промисловість, чорна металургія. Розвинені цементна промисловість, а також текстильна, швейна, харчова, шкір-взуттєва, меблева. У сільському господарстві переважають індивідуальні господарства. Основні сільськогосподарські культури: картопля, ячмінь і пшениця, цукровий буряк. Вирощують овочі, фрукти, ягоди. Рибальство. Населення – 38,5 млн. осіб;

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now