NETHERLANDS – НІДЕРЛАНДИ

Офіційно Королі́вство Нідерла́ндів— країна на заході Європи на березі Північного моря. Складається з західноєвропейської території та Антильських островів Бонайре, Саба та Сінт-Естатіус, разом з островами Аруба, Кюрасао та Сінт-Мартен (які мають особливий статус) складає Королівство Нідерландів. Часто країну неофіційно називають Голландією за назвою однієї з семи провінцій, що спочатку входила в Республіку Сполучених провінцій Нідерландів у XVI столітті.

Релігія: історично в Нідерландах переважає християнство. Християнська місіонерська діяльність на території сучасних Нідерландів почалася в кінці VII – початку VIII століття і до початку IX століття Голландія була повністю християнізована. Утрехтська кафедра в цей же період піднялася до статусу провідної в країні.

Нідерланди розташовані в західній частині Середньоєвропейської рівнини. З півночі та півдня країн омивається водами Північного моря. Уздовж берегів тягнуться піщані дюни, вати, марші та розташовані польдери (осушені людиною морські території). Унікальність Нідерландів полягає в тому, що досить велику частину території країни було отримано шляхом осушення. Приблизно 50 % території, на якій проживає 60% населення, лежить нижче рівня моря, а ще третина має висоту всього до 1 м. Сама назва країни в перекладі означає низинні землі, що й пояснюється розташуванням країни в пласких низовинах дельт річок.

Загальна довжина кордонів становить 1 027 км, з них: кордон з Німеччиною— 577 км, з Бельгією — 450 км.На заході та півночі омивається водами Північного моря, берегова лінія має довжину 451 км. Загальна площа території країни складає 41 543 км2, з них суходіл займає 33 893 км2, внутрішні води— 7 650 км2.

КЛІМАТ

Клімат в Нідерландах морський, помірно-теплий. Пересічні температури січня становлять +1- +3°C, липня— +16-+17°C. Сонячних днів мало, погода мінлива, часто виникають сильні тумани. При потраплянні холодного повітря зі сходу нижня течія річки Рейн та озеро Ейсселмер замерзають. Опадів випадає 650—750 мм за рік, в основному у вигляді дощу. Снігопади дуже рідкісні.

НАСЕЛЕННЯ

Населення Нідерландів на липень 2009 року склало 16 715 999 осіб, через що країна займає 60 місце в світі, після Камеруну (18,9млн. осіб) та попереду Чилі (16,6млн. осіб). Природній приріст населення додатній і становить 0,4%. Більшість населення Нідерландів складають нідерландці— 80,7%, європейці— 5%, індонезійці— 2,4%, турки— 2,2%, марокканці— 2%, сурінамці— 2%, антильці— 0,8% та інші народи— 4,8%.

КУЛЬТУРА

У Нідерландах працювали багато всесвітньо відомих художників. У XVII столітті жили такі майстри, як Рембрандт, Ян Вермер, Ян Стен та багато інших. У XIX і XX століттях були знамениті Вінсент Ван Гог і Піт Мондріан. Мауріц Корнеліс Ешер відомий як художник-графік. Віллем де Конінг, відомий американський художник, навчався в Роттердамі. Нан ван Мейгерен прославився за свої підробки класичних картин. У Нідерландах жили філософи Еразм Роттердамський і Спіноза, там були виконані всі основні роботи Декарта. Науковець Хрістіан Гюйгенс відкрив супутник Сатурну Титан і винайшов маятниковий годинник.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now