LATVIA – ЛАТВІЯ

Державний устрій: за формою управління Латвія – демократична республіка.  Главою держави є – Премєр-міністр. Адміністративний поділ: Латвія розділена на 4 історичних регіони – Латгалія, Земгале, Курземе, Відземе, двадцять шість районів, 77 міст.

Столиця: Рига

Площа: 64 589 кв.км.

Мова: латвійська.

Час: Латвія знаходиться в одному часовому поясі з Україною.

clear

 

НАСЕЛЕННЯ

Сьогоднішній етнічний склад Латвії у великій мірі є результатом масштабної післявоєнної міграції, яка привела до зменшення долі етнічних латвійців з 77% в 1935 році до 52% в 1989 році. Населення в 2009 році: 2 261 294 чоловік. В містах проживають 68%, а в сільській місцевості – 32% населення.

 

ГЕОГРАФІЯ

Латвійська Республіка знаходиться на березі Балтійського моря і Ризької затоки. Близькість Атлантичного океану надає великий вплив на клімат республіки. Латвія в порівнянні з іншими прибалтійськими республіками має вигідніше положення по відношенню до моря. Протяжність її території зі сходу на захід 450 км., з півночі на південь – 250 км. Протяжність кордону 1,8 тис. км. Латвія межує з Литвою на півдні, Естонією на півночі, Росією на сході і Білорусією на південному сході. Клімат: М’який морський клімат з частими циклонами і рясними осіданнями. Середня температура влітку 18 С°, взимку – приблизно -5 C°. Найтепліший місяць – липень, найхолодніший, – лютий.

 

РЕЛІГІЯ

Більшість населення – протестанти (лютерани) і католики (на сході країни). Є також російська православна меншість. В цілому суспільство толерантне до різних релігійних рухів, а церква не робить значного впливу на суспільне життя.

 

ВАЛЮТА

Національна валютна одиниця Латвії – лат. 1 лат дорівнює 100 сантимам. Зараз в звороті є паперові грошові знаки номіналом в 5, 10, 20, 50, 100 і 500 латів і монети вартістю 1, 2, 5, 10, 20, 50 сантимів, також як і монети номіналом в 1 і 2 лати. 1 січня 2005 року лат був прив’язаний до євро, що є одним з критеріїв для введення євро як основна валюта в майбутньому.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now