GEORGIA – ГРУЗІЯ

Грузія розташована на межі Європи і Азії, між Чорним і Каспійським морями. За площею приблизно рівна Швейцарії, займає 69, 700 кв.км. Межує з Туреччиною, Росією, Вірменією та Азербайджаном.

ДЕРЖАВНА МОВА: Грузинська, має власний алфавіт, існує понад 2000 років.

СТОЛИЦЯ: м. Тбілісі, 1,3 млн. осіб.

ГРОШОВА ОДИНИЦЯ: ларі.

КЛІМАТ: на заході субтропічний, на сході— перехідний від субтропічного до помірного.

 

Територія Грузії характеризується надзвичайною різноманітністю природи. Приналежність Грузії до рухомого альпійського поясу земної кори зумовила на невеликій площі різку зміну інтенсивних неотектонічних височин та низин. Цими рухами створено контрастний рельєф країни і зрештою її різноманітні ландшафти з безліччю типів клімату, гідрології, режиму, грунтового покриву, рослинності і тваринного світу. Істотну роль у формуванні такого різноманіття природи грає також прикордонне положення на рубежі напіввологого Середземномор’я, аридної безстічної Арало-каспійської западини і континентальних Передньозіатських нагір’їв. Берегова лінія Чорного моря (308 км), відрізняється рівними рисами. Описуючи плавну дугу, берег позбавлений значних заток і півостровів.

 

ІСТОРІЯ

Грузія – багатонаціональна країна. Основне населення (близько 70 %) грузини. Завдяки високим горам і певній ізольованості Грузії вдалося зберегти традиційну культуру. Грузинська історія нараховує 3000 років. Грузинська мова – одна з найдавніших мов світу, що має власний алфавіт. Перші пам’ятки грузинської писемності були знайдені в V ст. Незважаючи на бурхливу історію, Грузія в ХІІ ст. змогла об’єднатись в єдине могутнє царство. Давид Агмашенебелі (1089 – 1125) був найвидатнішим царем Грузії і ввів країну в період золотого віку, який досяг свого зеніту під час правління цариці Тамари (1184-1213), коли грузини насолоджувались культурним ренесансом. Грузія майже 200 років провела в складі Росії: спочатку як Російська провінція, потім, як радянська республіка, а в1991 році Верховний Суд Республіки проголосив Грузію незалежною від СРСР. В листопаді 2003 року демократична «оксамитова» революція Троянд активізувала процеси самовизначення. Сьогодні в Грузії президентсько-парламентська демократія.

 

РЕЛІГІЯ

Більшість етнічних грузинів належить до грузинської православної церкви, гілки православного християнства. Східну Грузію у 330р. н.е. навернула до християнства свята Ніно з Каппадокії, після чого вона стала другою (після Вірменії) державою, яка прийняла християнство як офіційну релігію. Грузинська православна церква тривалий час залишалася незалежною, але в 1811р. її було включено до складу російської православної церкви. Статус автокефалії повернула в 1917р. У Грузії є невелика кількість католиків, відносно багато грузинів-мусульман в Аджарії та уздовж південного кордону країни. Абхази— переважно мусульмани-суніти, але є і православні. Азербайджанці мусульмани-шиїти, ассірійці— католикі/православні і курди— мусульмани-суніти. Більшість осетинів— православні. Вірмени, греки і росіяни мають власні православні церкви. Для Грузії характерна релігійна терпимість. У Тбілісі є багато храмів, включаючи синагоги і мечеть.

 

КУЛЬТУРА

Грузини заслужено пишаються своїм традиційним поліфонічним співом. Це унікальний, вишуканий, дисонуючий стиль, який переносить слухачів до гірської передісторії. Грузинський танець, як і грузинський спів складають основний культурний експорт країни.МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ Грузія розташована на межі Європи і Азії, між Чорним і Каспійським морями. За площею приблизно рівна Швейцарії, займає 69, 700 кв.км. Межує з Туреччиною, Росією, Вірменією та Азербайджаном.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now