CZECH REPUBLIC – ЧЕХІЯ

Чехія — держава на території Європи, що межує на півночі і заході з Німеччиною, на північному сході — з Польщею, на південному сході — зі Словаччиною, на півдні — з Австрією.

Населення — 10 320 тис. (1982), 10 250 тис. (2003).

Столиця — Прага.

Мови: чеська (офіційна), словацька, угорська, румунська та інші мови меншин.

Державний устрій: Республіка.

Адміністративний поділ: 72 округи.

 

КЛІМАТ

Помірний, перехідний від морського до континентального, з теплим літом і холодною, похмурою і вологою зимою. Влітку середня температура повітря +20 °C, взимку −5 °C. Туристичні об’єкти: Національні парки Крконоше, Шумава. У Празі— Старе місто (ХНІ ст.), Нове місто (XIV ст.), Карлів міст (XIV ст.), Градчанський замок (XII ст.), королівський палац (XII —XVIII ст.), літній королівський палац Бельведер (1535-1563 pp.) із відомим «співучим» фонтаном, Шварценберзький палац (1545-1563 pp.), Штернберзький палац (XVII —XVIII ст.), Чернінський палац (1669-1750 pp.); базиліка св. Іржи (XII —XVIII ст.), готичний собор св. Вітта (місце поховання королів Богемії, 1344 — 1929 pp.); музеї: Національний, м. Праги, Декоративного мистецтва, Військово-історичний, Етнографічний, Сільськогосподарський, Антропологічний, Педагогічний, Національний технічний, Б. Сметани, А. Дворжака, Національна галерея. Карлові Вари здавна є міжнародним курортом із всесвітньо відомими мінеральними джерелами.

 

КУХНЯ

Національна кухня досить різноманітна і суміщає як риси європейських шкіл, так і національні компоненти. Обов’язково скуштуйте знаменитий цибулевий чи часниковий суп (найчастіше подається в хлібині) або страви старовинної кухні, такі як паштет з дичини чи млинці з прісного тіста, кнедлики, свиняче коліно, запивши все це неповторним чеським пивом. Сувеніри в Чехії різноманітні і порівняно дешеві. В Празі їх купувати найкраще в універмазі Kotva, розмішеному Na Prikope. Прага – це пивні ріки, заховані у різнокаліберні банки і пляшки, скляні дрібнички, кумедні маріонетки (національна іграшка), олов’яні солдатики.

 

КУЛЬТУРА ТА СПОРТ

Прага насичена всеможливими карнавалами, фестивалями і святами буквально по вінця. 30 квітня тут відбувається барвиста чеська версія „Вальпургіснахт” – Палені Чародейнік – дохристиянське святкування спалювання відьом, покликане сприяти відверненню сил зла. Широка міжнародна участь і високий культурний рівень характерні для фестивалю „Пражске яро” – Празька весна. Міжнародний фестиваль музики відбувається у квітні-травні, Празький міжнародний книжковий ярмарок – в травні, а знаменитий фестиваль Моцарта – в вересні. В Карлових Варах проходять Літній фестиваль опери й оперети, європейський фестиваль туристичних фільмів, джазовий фестиваль, фортепіанні конкурси, симфонічні концерти. На Міжнародному кінофестивалі, який проводиться щорічно на початку липня, можна зустріти багатьох зірок світового кіно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now