AUSTRIA – АВСТРІЯ

Нейтральна держава в Центральній Європі. Межує з Чехією, Словаччиною, ФРН, Угорщиною, Словенією, Італією, Швейцарією та Ліхтенштейном.

Площа — 83 871 км².

Населення — 8 353 243 чоловік (2009 рік).

Столиця — Відень.

Складається з 9 федеральних земель.

Офіційна мова — німецька, регіональні мови: словенська, хорватська та угорська.

Грошова одиниця — євро, до впровадження євро — австрійський шилінг. Член ООН та ЄС.

clear

 

КЛІМАТ

Клімат помірний, континентальний, на заході вологий. Середня температура січня від —1 °C до —5 °C, липня від +17 °C до +19 °C. Опадів у долині Дунаю 500—600 мм, в Альпах 1 500—2 500 мм

 

НАСЕЛЕННЯ

Близько 97% населення Австрії — австрійці. В прикордонних районах країни живуть хорвати, словенці, угорці. Державна і літературна мова — німецька.

Більшість віруючих (близько 90%) — католики.Існують громади протестантів.

З самодіяльного населення більшість зайнято в сфері торгівлі та обслуговування, а також промисловості і будівництві, у сільському і лісовому господарстві. Найгустіше заселені північні та східні райони Австрії, долина Дунаю (до 95 чол. на 1 км²), рідше — західні високогірні райони (Тіроль — 34 чол./км).

Столиця — Відень (нім. Wien) — 1,67 млн. мешканців. Інші великі міста: Грац (223 тис. мешканців), Лінц (185,8 тис.), Зальцбург (145,2 тис.), Іннсбрук (119,25 тис.), Клагенфурт (90,1 тис.). У містах з населенням понад 2 тис. мешканців проживає близько 3/4 населення країни.

 

ТУРИЗМ

Найпопулярніший гірськолижний курорт Австрії — Кицьбюель.

Гірськолижні курорти — одна з найбільш прибуткових галузей в економіці (понад 170 млрд. шилінгів на рік).

 

КУЛЬТУРА

Австрія — наймузичніша країна Європи. Габсбурги протегували музиці і тому в XVIII-XIX століттях сюди приїжджали композитори зі всієї Європи. Відень був столицею класичної музики. Багато хто з австрійських правителів був непоганим музикантом, досить пригадати лише Леопольда I (композитора), Карла VI (скрипаля) і Йосифа II (віолончеліста). У різні часи у Відні виступали Бетховен, Брамс, Глюк, Малер, Моцарт, Шуберт і Штраус. А зараз, мабуть, жоден театр або концертний зал в світі не порівняється з Віденською філармонією, Віденським хором хлопчиків, Державною оперою і Державним концертним залом.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now