литва

Литовська Республіка - Литва найбільша за площею та кількістю населення держава з трьох балтійських країн. Знаходиться на відрогах Східноєвропейської рівнини.

Столиця - Вільнюс

Площа - 65 301 км2

Населення - 3 440 600 осіб

Офіційна мова - литовська

Грошова одиниця - Лит

clear

Держава в Північній Європі, одна з трьох прибалтійських республік, розташованих на східному узбережжі Балтійського моря.а півночі Литва межує з Латвійською республікою (прояжність кордону 610 км.) на сході - з Білоруссю (протяжність кордону 724 км.), на південному заході з Калініградською обл. Російської Федерації (протяжність кордону 303 км.), на півдні на невеликому відрізку - з Польщею (протяжність кордону 110 км.). На заході природні межі Литовської республіки становить узбережжя Балтійського моря (протяжність 99 км.).

Клімат

Клімат Литви — помірно м"який і змінюється в міру просування в глибину країни — з морського на побережжі до континентального в найсхідніших районах. Середня температура на побережжі — 1,6 °C в січні та 17,8 °C в липні. В Вільнюсі середня температура становить 2,1 °C в січні та 18,1 °C в липні. Річна кількість опадів становить в середньому на побережжі 717 мм і 490 мм в східних частинах країни. Рослинний сезон триває 202 дні в західних частинах та 169 днів в східних частинах країни.

Кухня

Традиційна, подібна до інших східноєвропейських кухонь. Великий вплив на розвиток литовської кухні мали кулінарні книги росіян, німців, поляків, які друкували в Литві. Перша литовська кулінарна книга була надрукована в 1824 році.

Транспорт

Поїзд – електрички. Залізниця – не найпопулярніший в Латвії вид транспорту. Пасажирські перевезення не приносять суттєвого доходу і Латвійська залізниця за  останні роки значно скоротила кількість поїздів, а деякі напрями зовсім закрила. Автобус. Без сумніву, найпоширеніший і популярніший вид транспорту в Латвії. Автобусне сполучення є з більшістю населених пунктів по всій країні, не враховуючи транзитних і міжнародних рейсів. Окрім кас Автовокзалу, квитки можна також придбати через інтернет, використовуючи для оплати банківську картку.