чорногорія

Розташована в південно-західній частині Балканського півострова. На півдні межує з Албанією, на заході – з Боснією і Герцеговиною, на півночі – з Сербією (включаючи автономний край Косово) і Хорватією (близько 20 км, у єдиного в Середземномор’ї і найпівденнішого в світі фьорда Боки Которськой).

Столиця - Подгоріца.

Плоша - 14026 км2

Населення - 650 тис. мешканців

Офіційна мова - сербська

clear

Прикордонні держави: Албанія, Боснія і Герцеговина, Сербія (включаючи автономний край Косово) і Хорватія (близько 20 км., у єдиного в Середземномор'ї і найпівденнішого в світі фьорда Боки Которськой). Близько 200 км. Адріатичного моря відокремлюють Чорногорію від південно-східної Італії. Відстані від Подгоріци, столиці Чорногорії: до Риму - близько 500 км., до Парижа і Берліна - близько 1500 км., до Нью-Йорка - близько 7000 км. Своя назва (Црна Гора) країна, ймовірно, отримала від густих "чорних" лісів в горах старої Чорногорії.

Клімат середземноморський. Середня температура повітря влітку – 27 °С, у січні – 12 °С. Кількість сонячного годинника в році: у Ігало – 2386, в Ульціні – 2700. Середня температура моря влітку – 25 °С, максимальна – 27 °С.

Найпопулярніші курорти: Будва, Бечічі, Рафаїловичі, Св.Стефан.